sknif.ue.poznan.pl

Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

Działalność SKNIF to spotkania co dwa tygodnie w budynku B na al. Niepodległości 12. Spotykamy się w środy się o godz. 18:30 celem podsumowania obecnych wydarzeń na rynkach finansowych oraz kapitałowych. Realizujemy studia przypadków związane z tematyką inżynierii finansowej, jak np. użycie toksycznych instrumentów pochodnych przez Uniwersytet Harvarda, a także angażujemy się w wiele projektów. Są to przede wszystkim coroczne konferencje naukowe, na które gorąco zapraszamy wszystkich studentów zarówno w formie referujących, jak i biernych słuchaczy.

 

Ponadto członkowie naszego koła, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, prezentują swoje przemyślenia, czy badania. Prezentacje takie pozwalają na obiektywną ocenę, jak również na stawianie pierwszych kroków za amboną :) . Regularnie nawiązujemy współpracę z różnymi firmami, jak np. Analyx, XTB czy OSTC, organizujemy warsztaty i uczestniczymy w konferencjach w zaprzyjaźnionych miastach.


Financial Engineering Day 2016

    26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

    Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

    • 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.