sknif.ue.poznan.pl

Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

FINANCIAL ENGINEERING DAY 2 - 26 LUTEGO 2016

 

Już po raz drugi organizujemy całodzienne wydarzenie poświęcone przede wszystkim inżynierii finansowej i rynkom finansowym. Tym razem głównym tematem Financial Engineering Day będzie ryzyko walutowe.

 

Spotkanie będzie się składać z trzech paneli. Pierwszy poświęcony będzie podejściu akademickiemu do rynków finansowych. Drugi panel to dyskusja praktyków biznesu, podczas której rynek walutowy zostanie omówiony z ich punktu widzenia. Trzeci panel jest przeznaczony na spotkanie z absolwentami naszego Wydziału, którzy swoją karierę związali z rynkiem walutowym.

 

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką walutową, a w szczególności obecnych oraz przyszłych studentów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

 

Miejsce: Sala 111A, Gmach Główny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Harmonogram wydarzenia:

Godzina

 

9:45 - 10:00

Oficjalne otwarcie wydarzenia

10:00 - 11:00

Wykład akademicki

dr Elżbieta Gruszczyńska-Brożbar

"Polski rynek finansowy - wybrane problemy i wyzwania"

11:00 - 11:20

Przerwa kawowa

11:20 - 12:50

Panel dyskusyjny

"Szanse i zagrożenia na rynku walutowym"

Moderatorką debaty będzie dr hab. Barbara Będowska-Sójka z Katedry Ekonometrii

W dyskusji udział wezmą:

Maciej Przygórzewski - Currency One

Paweł Chodorowski - Franklin Templeton Inwestments

Zbigniew Mańke, Grzegorz Prus-Głowacki - Bank Zachodni WBK

12:50 - 13:10

Przerwa kawowa

13:10 - 14:10

Panel absolwencki

Wystąpienia absolwentów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na temat rozwoju ich kariery zawodowej oraz przydatności wiedzy nabytej na uczelni

14:10 - 14:30

Panel studencki

Prezentacja dotycząca studiów na specjalności inżynieria finansowa

14:30 - 14:45

Zakończenie Financial Engineering Day

 

Z przyjemnością prezentujemy partnerów Financial Engineering Day 2016:

 

   
CurrencyOne

Partnerem Strategicznym Dnia Inżynierii Finansowej została firma Currency One, operator europejskiego konta multiwalutowego dla firm Valuto.com oraz polskich serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl, liderów w branży internetowej wymiany walut.

   
FranklinTempletonInvestments

Partnerem FED została firma Franklin Templeton Investments, jedna z największych organizacji inwestycyjnych na świecie, zarządzająca aktywami ponad 23 milionów inwestorów prywatnych i instytucjonalnych.

   
BZWBK

Partnerem FED został także Bank Zachodni WBK, jeden z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługujący klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje.


Financial Engineering Day 2016

    26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

    Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

    • 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.