sknif.ue.poznan.pl

Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

W dniu 27 listopada 2014r. odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Metody Ilosciowe w Ekonomii".
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tym projekcie za udzieloną nam pomoc, bez której to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.


W szczególności dziękujemy firmie Analyx, która wsparła merytorycznie oraz finansowo naszą Konferencję, a także Panu Dziekanowi prof. dr. hab. Emilowi Pankowi, za wsparcie organizacyjne i za otwarcie wydarzenia.
Podziękowania kierujemy także w stronę Pani Profesor Katarzyny Perez, która wygłosiła dla nas bardzo ciekawy wykład pt. "Big Data in Finance".


Dziękujemy także wszystkim pozostałym prelegentom, których referaty były bardzo wysoko oceniane i zaledwie przy niewielkich różnicach zostały wybrane trzy najlepsze tj.:
I miejsce zajął Marcin Izbrandt (UEP) - Wejście w skład WIG20, a nadwyżkowa stopa zwrotu
II miejsce zajęła Marta Marszałek (SGH) - Wycena nierynkowej produkcji gospodarstw domowych w Polsce. Rachunek produkcji domowej.
III miejsce zajął Kamil Rotter (UEP) - Internet jako źródło danych


Chcielibyśmy podziękować także wszystkim przybyłym na Konferencję, którzy wsłuchiwali się w przygotowane przez nas prezentacje oraz zadawali pytania. Dodatkowo spośród wszystkich oddających głosy na referaty zostały wybrane losowo dwie osoby (Damian Wojtkowski oraz Mateusz Jańczak), które otrzymały od Organizatorów małe upominki.


Financial Engineering Day 2016

    26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

    Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

    • 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.