sknif.ue.poznan.pl

Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

W dniach 29-30 listopada 2012 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Metody Ilościowe i Narzędzia Informatyczne w Ekonomii".

Tematyką Konferencji były zagadnienia związane z ekonometrią, statystyką oraz zastosowaniem informatyki w biznesie.

Po oficjalnym przywitaniu uczestników przez Dziekana Wydziału prof. dra hab. Emila Panka odbył się wykład przygotowany przez Sponsora Głównego konferencji - firmę Analyx sp. z o.o. sp. k. ,w ramach którego wystąpili prezes pan Sascha Stürze oraz Gosia Ćwiek z referatem pt. "Zrozumieć wybory konsumenta - przykład zastosowania modelu logitowego do wspierania decyzji marketingowych."

Tego samego dnia podczas panelu przeznaczonego dla firmy Timberlake Consultans Ltd wystąpił dr James Reade z Uniwersytetu Birmingham prezentując pracę na temat: "Introduction to OxMetrics"

Drugi dzień konferencji otworzyła prezentacja Sponsora - firmy Phinance S.A. nt. Nowoczesnych systemów IT w obsłudze klienta.

Podczas dwóch dni zostały zaprezentowane referaty studentów z różnych uczelni z całego kraju, a ze wszystkich zostały wyłonione dwie najlepsze. W panelu informatycznym wygrał Dawid Bachorski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prezentując referat "Wpływ kampanii Google AdWords na ilość kliknięć w wyniki organiczne", natomiast panel ilościowy wygrał Dawid Kałędowski z Uniwersytetu Gdańskiego z tematem "Wielowymiarowa wizualizacja wskaźników finansowych spółek notowanych na GPW w Warszawie za pomocą wykresu równoległych współrzędnych"

 

 

 


Financial Engineering Day 2016

    26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

    Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

    • 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.