sknif.ue.poznan.pl

Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

 

SKN Inżynierii Finansowej regularnie organizuje różnego rodzaju warsztaty samodzielnie, bądź we współpracy z praktykami biznesu. Jednym z takich projektów był cykl warsztatów prowadzony przez firmę eMiSoft zajmującą się tradingiem algorytmicznym. Spotkania prowadzili Robert Szóstakowski oraz Aleksander Popko.

 

Obecnie, SKNIF prowadzi warsztaty z użycia w codziennej pracy języka Visual Basic for Applications, czyli słynnego VBA. Członkowie koła mogą zapoznać się z podstawami programowania w Excelu i wykorzystaniem narzędzi informatycznych w przygotowywaniu różnego rodzaju raportów, zestawień finansowych i analiz. Cykl warsztatów potrwa 3-4 tygodnie i realizowany jest w trakcie spotkań koła we wtorki przez cały marzec 2014 r.


Financial Engineering Day 2016

    26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

    Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

    • 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.